טלפון: 03-5164366

גלה אויב נסתר

Pin It

דיאנטיקה – גלה אויב נסתר שעוצר אותך מלהשיג את מטרותיך!

דיאנטיקה - גלה אויב נסתר

אתה זוכר את המטרות שהיו לך כילד?

אתה זוכר את המטרות שהיו לך כנער?

האם אמרת לעצמך "כשאגדל אני אעשה כך וכך"?

מה קרה לכל המטרות האלו?

לאן הן נעלמו?

מדוע לא השגת אותן או לפחות את רובן?

האם יכול להיות שיש לך אויב שעוצר אותך מלהשיג אותן?

אנשים רבים חלמו להצליח כמוזיקאים, כשחקנים, חלמו לגור במקום אחר ולעשות המון דברים. מדוע, אם כן, הם מוצאים את עצמם עובדים באיזו עבודה אפרורית ומשעממת. מדוע הם צריכים לגרור את עצמם בבוקר מהמיטה אל עוד יום שלא נגמר?

דיאנטיקה פרצה לעולם ב-1950 עם צאתו לאור של הספר ׳דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש׳. הספר הפך מיד לרב-מכר ועד היום זהו ספר העזרה העצמית הנמכר ביותר בכל הזמנים.

דיאנטיקה גילתה את הגורם האמיתי לכך שאנשים אינם מגשימים את חלומותיהם ואינם משיגים את מטרותיהם. היא גילתה את האויב הנסתר, שבגללו אנחנו מוותרים על חלומות ומגיעים לחיי אומללות. התגלית קשורה לחלק במיינד האנושי שנקרא המיינד הריאקטיבי.

האויב

ל. רון הבארד, מחבר הספר "דיאנטיקה", גילה שכאשר אדם חווה כאב, פיזי או רגשי (כגון אובדן וכדומה), החוויה אינה נשמרת בחלק של המיינד בו אנו משתמשים בדרך כלל, אלא במיינד הריאקטיבי. חלק זה של המיינד פועל על בסיס גירוי-תגובה בלבד ולא על פי הגיון.

לדוגמא: ילד משחק בגן שעשועים ולפתע נופל מהנדנדה ומקבל מכה בראש. המכה כואבת, הוא בוכה, ברקע ילדים צוחקים, תינוק בוכה, מכונית מכבי אש אדומה עוברת ברחוב וכלב נובח. 20 שנה לאחר מכן, אותו ילד בדרכו לעבודה חולף על פני גן שעשועים, שומע כלב נובח כאשר בדיוק חולפת משאית בצבע אדום. ראשו מתחיל לכאוב והוא מתחיל להרגיש מדוכדך. כל זה קורה ללא סיבה נראית לעין מבחינתו והוא לרוב מאשים את מזג האויר, את הבוס שלו ואת המזל הרע שלו.

השכל הריאקטיבי פועל פה באופן בו כל חלק באירוע שווה לכל חלק אחר באירוע: המכה שווה לכלב נובח ששווה למשאית אדומה ששווה לבכי ששווה לגן שעשועים ששווה לכאב בראש וכן הלאה. בגלל שבזמן הווה היו מספיק חלקים של סיטואציה שהכילה כאב ראש, האדם חש כאב ראש, למרות שלא קיבל מכה.

בעבר, קראו לשכל הריאקטיבי בשמות שונים כגון תת ההכרה, התת מודע וכו', אך לא הצליחו להוכיח דבר בנוגע אליו ויותר חשוב, למצוא פתרון לנזק שהוא גורם בחייהם של אנשים כה רבים. השכל הריאקטיבי משפיע על האדם בתחומים שונים בחייו, כשאדם פוסע להנתאתו ברחוב אך לפתע מחליט שהרחוב אליו הגיע – 'לא נראה לו בסדר' וממהר להתרחק משם. כשאדם רוצה להצליח בתחום מסויים אך משהו אומר לו שהוא לא מספיק טוב. כשאדם הופך להיות שקט יותר למרות שיש לו הרבה מה להגיד. הבחור שרב עם החברה שלו שהוא מאוד אוהב אך הוא סותר לה ובורח.

אדם ששם לעצמו מטרות שונות, אם זה בתחום הקריירה, התחום החברתי או התחום האישי מוצא את עצמו נאבק במחסומים שהולכים ומתגברים עד שהוא זונח אותם ופונה לכיוון שונה לגמרי.

פתרון

אז מה עושים?

דיאנטיקה הינה מדע שמבוסס על תוצאות. היא מביאה תוצאות גם לאדם שאינו מבין בדיוק איך היא עובדת או לא מאמין שהיא תעבוד, וזו הסיבה העיקרית לפופלריות הגדולה שלה בעולם. יכול להיות, שנתקלת בדרכי טיפול רבות שנשמעות הגיוניות או מעניינות, אך למרבה הצער אינן נותנות כל תוצאות.

השאיפה הסופית של דיאנטיקה היא מצב שנקרא 'קליר' – אדם שלמעשה מחק את כל מטען הכאב הצבור במיינד הריאקטיבי שלו. מטרה זו הושגה ע"י רבים בעולם באופן ששינה את חייהם לבלי הכר.

איך אתה היית נראה – ללא המחסומים, העכבות, הבלבול, הייאוש, הכעס וכו'?

אם מעניין אותך לדעת, אם היית רוצה להיפתר מהמיינד הריאקטיבי שלך, או מאיזשהו זיכרון כואב ספציפי, צור איתנו קשר עוד היום: 03-5164366