טלפון: 03-5164366

איך לגרום לצד השני להבין אותך

Pin It

המאמר נכתב ע"י אריק רוזני,

מדריך להשגת מטרות אישיות באמצעות סיינטולוגיה

 כל אדם רוצה שאנשים אחרים יבינו אותו.

 "הוא לא מבין אותי", "היא לא מבינה אותי באמת", "אני לא מבין מה היא רוצה מהחיים שלי" – כולנו שמענו אמירות רבות מהסוג הזה בכל תחום – זוגיותעסקיםעבודהצבא וכו'.

הפילוסוף והחוקר הנודעלרון האברדפיתח מאגר ענק של ידע מעשי על תקשורת בין אנשיםהיום אני רוצה להתמקד בנקודה ספציפית ושימושית מאוד בחיים – היכולת לאמץ את נקודת המבט של הצד השני.

במסר של לרון האברד לאומניםהוא כתב:

"אדם צריך להיות מסוגל לראות או להקשיב לכל מוצר שבו הוא עוסק מנקודת ההשקפה של הקהל.

הוא יכולכמובןוצריךלבחון אותו מנקודת מבטו האישיתאך עליו להיות מסוגל להחליף כיוון ולהביט בו או לשמוע אותו מנקודת מבטו של הקהל." 

בחיים שליאני יכול לראות בקלות שהציטוט שלעיל נכוןלדוגמהכשאני קונה משהויש אנשי מכירות שאני פשוט רוצה לקנות מהםויש כאלה שלאכשאני חושב על אלה שאני רוצה לקנות מהם ועל אופן המכירה שלהם,אני מגיע למסקנה שהם באמת חושבים עליי ועל מה שאני רוצה באמתהם הקדישו זמן ומחשבה כדי להחליט מה חשוב לי ומה אני מחפשאו במילים אחרותהצליחו לתפוס את נקודת המבט שלי על העניין.

גם בזוגיות אני יכול להבחין בקלות בעיקרון הזה כשבת הזוג שלי אומרת לי משהוכשנעים לי לשמוע אותה וקל לי להסכים איתהאני מגיע למסקנה שהיא חשבה על נקודת המבט שלי לפני שהיא אמרה את זהאם היא אומרת משהו שמעצבן אותי ואני רוצה להתרחק ממנההיא כנראה לא הביאה בחשבון את נקודת המבט שלי על העניין.

אפשר ליישם את העיקרון הזה בכל תחום בחיים שכולל יחסי אנוש.

אישה שמכינה ארוחת ערב לבעלה צריכה ללמוד להביט על היצירה שלה דרך העיניים שלואחרתהיא עלולה להכין לו ארוחת סושי משובחת בזמן שהוא מעדיף דווקא חומוס ושקשוקה.

כשמנקה מדרגות מסיים את עבודתועליו לעלות ולרדת במדרגות כדי לתפוס את נקודת המבט של הדייריםלהסתכל על המדרגות דרך עיני הדיירים ולראות אם העבודה הושלמה באמת.

מרצה צריך לתפוס את נקודת המבט של הקהל שלוולשאול את עצמו אם החומר שעליו הוא מרצה הוא רלוונטימעשי ומועבר בצורה מעניינתהוא יכול לחשוב כל מיני דברים מנקודת מבטואך האם גם הקהל יחשוב כך?

אז בפעם הבאה שלא מבינים אותךשלא קונים את המוצר שלךשלא מגיבים ליצירת האומנות שלךפשוט נסה להסתכל על כל העניין מנקודת המבט של הצד השני.

זהו רק חלק קטן מתוך מאגר הידע העצום שאותו אני מעביר בהרצאות שליהמבוססות על עבודותיו של לרון האברד.

באמצעות המידע שתקבל בהרצאות שליתוכל עד מהרה להגביר את היעילותההתמדה ורמת האנרגיה שלך.

על מנת להירשם להרצאה הקרובה התקשר ל-03-5164366
או צור קשר דרך האתר