טלפון: 03-5164366

איך לשפר את יכולת הלמידה שלך?

Pin It

איך לשפר את יכולת הלמידה שלך?האם קרה לך פעם שהגעת לסוף העמוד ומצאת את עצמך חושב בכלל על משהו אחר?

האם פעם למדת משהו וכעבור זמן מה הבנת שאין לך מושג מה אתה לומד?

האם קורה לך שאתה לומד, לומד, לומד, אבל החומר פשוט "לא נכנס?"

בוא נדבר בכנות:

יכולת למידה היא אחת היכולות החשובות שיש לאדם. אם אדם מסוגל ללמוד דברים חדשים הוא יכול להצליח יותר בעבודה, בקרירה ובחיים בכלל. קצב החיים המודרניים מצריך מאיתנו למידה תמידית – אפילו אם מדובר בטלפון סלולרי חדש.

אבל אנשים רבים פשוט לא יודעים איך ללמוד. הם מאבדים סבלנות מאוד מהר, יוצאים מהריכוז וכו'. הם היו רוצים ללמוד ולהתפתח, אבל לא יודעים איך עושים זאת, ת'כלס.

מעניין שקיים גורם מרכזי אחד לכל הקשיים בלמידה. אם אנשים היו יודעים את הגורם הזה ואיך לטפל בו – כמעט כל הבעיות שלהם בלמידה היו נפתרות והם היו מסוגלים ללמוד את מה שהם רוצים.

"המחסום (…) החשוב ביותר ללמידה הוא המילה שאינה מובנת כהלכה. (…) המשכת הקריאה מעבר למילה שלא הובנה גורמת לאדם תחושה ברורה שהכל מחוק מהזיכרון או להרגשת תשישות. הרגשה של "לא-שם" ומעין היסטריה עצבנית (מתח מופרז) יכולה לבוא בעקבות זאת. הבלבול או חוסר יכולת לתפוס מופיעים אחרי מילה שלא הייתה מוגדרת ומובנת לאדם." – ל. רון האברד

תחשוב על נושאים שניסית ללמוד בעבר ולא הצלחת. כעת תחשוב על המילים הלא מובנות שהיו לך באותם נושאים. אם תחשוב בכנות, סביר להניח שתגלה שאולי חסרה לך אפילו הגדרה של השמות של אותם נושאים. האם אתה יודע מה ההגדרה המדוייקת של "מתמטיקה"? מה בנוגע להגדרה של המילה "כלכלה"? מה אם "אוריינות?" אלה הם רק שמות, כעת תחשוב כמה מילים לא מובנות היו לך בתוך הנושאים הללו.

"מילה שאינה מובנת כהלכה תישאר לא מובנת כהלכה עד שהאדם יבהיר את משמעותה של המילה. כאשר האדם מבין לגמרי את המילה, נאמר עליה שהיא מובהרת." – ל. רון האברד

כעת תעשה את הניסיון הבא. קח חומר קריאה או לימוד כלשהו שבעבר התקשת איתו. סמן בו כל מילה שאתה לא מבין ולאחר מכן בדוק במילון את המשמעות של כל מילה כזאת. המפתח להצלחה כאן הוא הבנה של כל מילה שאינך מבין. כעת קרא את החומר שוב. אם הוא נראה לך עדיין קשה ולא מובן – בדוק האם יש עוד מילים שלא סימנת ובדוק במילון גם אותן.

אתה אמור להגיע למצב שבו תבין את כל החומר בלי בעיה והוא לא ייראה לך קשה ומסובך.

אם תקפיד לבדוק במילון כל מילה שאינך מבין בחומרי הלימוד שלך – הלמידה שלך תשתפר פלאים!

אם תרצה ללמוד כלים מעשיים בנושא של למידה, אנחנו ממליצים להירשם לקוס מקוון חינם טכנולוגיית הלמידה

ואם תרצה להכירנושאים מעשיים נוספים לשיפור החיים – אנחנו מזמינים אותך להגיע לאחת ההרצאות חינם